Classis Demospongiae מחלקת ספוגים אמיתיים
ספוגים בעלי שלד העשוי ספונגין. צבעוניים למדי
Sponges with Spongin matrix and silicified spicules, colorful
Subclass Ceractinomorpha תת-מחלקת
Order Poecisclerida סידרת


Family Crellidae משפחת

נקבובי אפור
Crella cyathophora

=Grayella cyathophora

Eilat

Photo: O. Lederman
Photo: J. Dafni

Det: M. Ilan (?)
Family Desmacellidae משפחת

ארובן

Biemna ehrenbergi
(Keller, 1889)




Photo:M. Ilan (Eilat) Photo: J. Dafni (Eilat)
Det:M. Ilan

ארובן שקוע

Biemna fortis

Topsent, 1897

Photo: L. Fishelson (Eilat)
Det: L. Fishelson
Biemna sp.

probably
B. fragilis

(Kieschnick, 1900)


Eilat

Photo: L. Dafni Photo: L. Dafni Det:? JD
Family Ancorinidae   משפחת


Dercitus bucklandi
(Bowerbank, 1858)
Photo: Ann&mat Natuurlijnkmooi (Egypt)
© Anne Frijsinger & Mat Vestjens, 2006
Photo: J. Dafni (Eilat)
Family Microcionidae (=Clathriidae) משפחת


Ophlitaspongia sp.
sub-sp of Echinochalina








Order Halichondria סידרת
Family Axinellidae משפחת


cf Pseudaxinella coccinea
(Keller, 1891)


Eilat



 Det:


Stylissa carteri
=Acanthella carteri

(Dendy, 1889)

Eilat; Dolphin Reef 2 m deep

 © Anne Frijsinger & Mat Vestjens, 2006
 
 Det: JD

Acanthella cf carteri
Dendy, 1889

Eilat; Coral World Aquarium

Photo: J. Dafni (CW Eilat)
Photo: J. Dafni (CW Eilat)
   Det: JD
Family Mycalidae משפחת
דסמון שתופן

Mycale fistulifera
(Row, 1911)


Eilat
Symbiosis with the Jellyfish
Nausithoe cf punctata
Photo: G. Koplovitz (Eilat) Photo: A. Diamant (Eilat)    Det: JD

דסמון דנדי

Mycale sp.
Dendy, 1905

Eilat
Tentative identification
Photo: Z. Dubinsky

    Det: Vine 1986
Order Haplosclerida סידרת
Family Chalinidae משפחת


Chalinula sp.
Ilan & Loya
1990


Eilat:
Tentative identification
Photo: J. Dafni
Photo: M. Ilan
   Det: Ilan
Family Niphatidae משפחת



Amphimedon chloros
Ilan, Gugel & van Soest, 2004

Known also as
Dactylochalina viridis Keller, 1889

 


Eilat

Photo: J. Dafni (Eilat)

Det: M. Ilan (in lit)

Niphates rowi
Ilan, Gugel & van Soest, 2004


Eilat
Tentative identification
Photo: J. Dafni
Photo: J. Dafni Det:  M. Ilan
Family Callyspongiidae משפחת
עוגב הצינורות
Pipe-organ Sponge

Callyspongia siphonella
(Levi, 1965)

Synonym:
Siphonochalina siphonella
Eilat

Photo: J. Dafni
Photo: M. Tsurnamal
       Det: JD



Callyspongia spp.


Sinai

Tentative identification
Photo: Z. Livnat
Photo: I. Dahan
   Det: ?


Callyspongia paralia
Ilan et al, 2004

?= known also as

Callyspongia viridis
(Dendy, 1895)

Photo: J, Dafni Photo: J, Dafni  Det: M. Ilan



cf Neopetrosa contignata
(Thiele, 1889)


Alias: Haliclona contignata
Tiele, 1899


    Det: J. Dafni

Photo: J, Dafni


Callyspongia crassa
(Keller, 1889)

Alias: Sclerochalina crassa

Eilat, Sinai

Vine - Acervochalina sp.


Photo: J.Dafni (Sinai)
 Det: ? Vine, 1986


Order Dyctioceratida סידרת
Family Thorectidae משפחת

                                    unknown 11
possibly

Hyrtios erectus

(Keller, 1889)




Det: ?



Family Spongiidae משפחת ספוגי הרחצה
Family Ircinidae משפחת הסרחניים
Family Geodiidae משפחת הגאודיים
Unknown 1

גאוד
 
Geode sponge
 
  cf Geodia
micropunctata



Eilat:
Photo: Unknown
    Det:?
Order Dendroceratida סידרת
Family Dyseideidae משפחת

Unknown 13

דיסנית שקופה
 
Dysidea cincerea



Eilat:
Tentative identification
Credit: M. Levin

Vine, 1966

 


          Photo: O Lederman                         

 Det: ?
Order Verongida סידרת



Unknowns לא ידועים





unknown 2





Eilat
unknown identification
Photo: J. Dafni



  Unknown 4

Photo: J. Dafni


Unknown 5



Sinai

No identification
Photo: J. Dafni