‏‏Classis Cirripedia על-סידרת סרטנוניים
Order sessilia סידרת נייחים
‏‏Family Balanidae משפחת בלוטיים
סרטנים מיוחדים במינם, הבונים חרוטי גיר על החוף הסלעי, או על גבי צבים ועץ צף בים
Crustaceans that build cone shaped shells on the shore rocks or drift wood. .

בלוטן ענק

Tetraclita rufotincta

Pilsbry, 1916
 

מכסים את סלעי החוף בתחום הכרית
בעבור עליהם הגלים יוצאות רגלי הסינון החוצה

WoRMS Accepted
בלוטן ענק

Tetraclita rufotincta

Pilsbry, 1916
 


WoRMS Accepted


וריאנט גדול פתח ממצופים בים


בלוטן לא ידוע

Unknown sp

מצאתי אותו טבוע בתוך כיסוי גומי של דופן סירה

חוף דקל אילת
2017

אולי מהמינים היושבים על צבי ים

בלוטן הצבים

Chelonibia testidunaria  
 
(Linnaeus, 1758)
גדל על שריונות של צבי ים
On sea turtles

צילום מוייקיפדיה. פרט כזה נמצא על החוף 2019

WoRMS Accepted
בלוטן הנמלים

Amphibalanus amphitrite

 (Darwin, 1854)



מכסים עצמים - מלאכותיים בדרך כלל - בתחום הכרית
WoRMS Accepted
Introduced to many countries
מופץ בעולם על ידי ספינות - לחץ כאן

‏‏Family Chthamalidae משפחת בלוטניים
  בלוטית זעירה

Tetrachthamalus oblitteratus

Newman, 1967
 


מכסים את סלעי החוף בתחום הכרית

WoRMS Accepted


‏‏Family Pyrgomatidae משפחת דרי אלמוגים

משפחה זו של סרטנים זעירים נחקרה בפירוט רב על ידי דרווין שתיאר את מרבית הסוגים שלה בטרם פירסם את ספריו בנושא האבולוציה
דר-אלמוג משונן
Trevathana dentata

(=Savignium dentatum)

(Darwin, 1854)
טפילים-שתופנים על אלמוגי אבן גושיים
בים סוף חמישה מינים שונים כל אחד על מין שונה של אלמוג
Parasite-symbiotic with the coral Cyphastrea (here)
in the Red Sea has several species, each with
a different host.Brickner et al, 2010
WoRMS Accepted
דר-אלמוג הצורבנים
Wanella milleporae
(Darwin, 1854)

טפילים-שתופנים על צורבנים - אלמוגי-אש
Parasite-symbiotic with Millepora spp.
WoRMS Accepted

דר-אלמוג גדול
Nobia grandis
Sowerby, 1839

טפילים-שתופנים על אלמוג האבן גלקסית 
Parasite-symbiotic with the coral Galaxea spp

WoRMS Accepted

דר-אלמוג גדול
cf Nobia grandis
Sowerby, 1839

טפילים-שתופנים על אלמוג אבן
Parasite-symbiotic with the coral Diploastrea
.
WoRMS Accepted
Order Lepadimorpha סידרת בעלי גבעול
‏‏Family Lepadidae משפחת ברווזני-ים
‏‏בלוטנאים החיים על גופים צפים או צמודים לקרקע, אך להם גבעול שעליו נשאת הקונכיה שבה מסתתר הגוף
ברווזון-ים צף

Lepas anserifera

(Linnaeus, 1767)
ברווזון-ים הצמוד לגופים צפים - עץ, מצופים או סירות. נדיר
Goose barnacle attached to drift wood. Rare

WoRMS Accepted
Family Iblidae   משפחת ברווזוני החוף
ברווזון-ים אילתי

Ibla cumingi
Darwin, 1851
synonym:
Ibla sibogae Hoek, 1907

ברווזון-ים הנחבא בחרכי סלעי החוף
Goose barnacle hiding in ןintertidal rock crevices

WoRMS Accepted